O autorze

Sądzę, że jako autor każdej publikacji, również autor bloga powinien się przedstawić.

Mam na imię Dawid. Bliżej mi już do czterdziestki niż trzydziestki. Od zawsze mieszkam w okolicach Warszawy a od kilku lat w jej najbardziej zalesionej dzielnicy – Wawrze.

Od kiedy pamiętam, zawsze dużo czasu spędzałem na łonie przyrody, głównie za sprawą rodziców, którzy od wczesnego dzieciństwa zabierali mnie na ryby, grzyby i leśne wędrówki. Nawet nie wiem skąd teraz znam wiele gatunków roślin czy zwierząt, intuicyjnie orientuję się w terenie i przewiduję pogodę.

Często zapuszczałem się w coraz dalej od domu. Zawsze ciągnęło mnie do lasu i wody. Były to wycieczki piesze, rowerowe, czy wyprawy wędkarskie. W efekcie wielokrotnie przeszedłem w szerz w wzdłuż Puszczę Bolimowską, Puszczę Kampinoską i Mazowiecki Park Krajobrazowy. Uzupełnieniem wypraw lądowych było kupno pneumatycznego kajaka kilka lat temu i samotne spływy Bzurą, Liwcem i Bugiem. Do tego doszły późniejsze spływy z przyjaciółmi Wisłą, Pisą, Narwią, Pilicą, Brdą, Rawką, Wieprzem, Drzewiczką. Na wszystkich tych wyprawach nauczyłem się jak sobie radzić w terenie, gdy nie ma pod ręką wszystkiego podanego na tacy…

Jestem założycielem działającego od 2008 roku sklepu internetowego HobbyHouse.pl Jest on odzwierciedleniem moich zainteresowań a jednocześnie umożliwia mi realizowanie pasji, którymi chciałbym się dzielić, propagując ułatwianie sobie codziennego życia i aktywne spędzanie czasu wolnego na łonie natury. Znajdziecie tam wiele praktycznych przedmiotów, które sprawdzają się na co dzień w domu, w pracy, w podróży i w terenie za miastem.

Kilka lat temu poprzez internet poznałem grupę osób o podobnych zainteresowaniach i to przekonało mnie, że może warto podzielić się doświadczeniami z innymi i jednocześnie czegoś nowego się nauczyć.

Moje zamiłowanie do historii, powoduje, że każde miejsce, które odwiedzam, widzę jakby przez pryzmat czasu, staram się dowiedzieć coś o jego przeszłości. Nie jest to historia książkowa, nie taka, jak w szkole. Odkrywam historię, której można dotknąć. Dlatego postanowiłem poprowadzić bloga turystyczno-przyrodniczo-survivalowego z historią w tle.

 

5 komentarzy


 1. // Odpowiedz

  Fajnie. Czekam na rozwój bloga… i powodzenia w odkrywaniu tajemnic historii. 🙂


 2. // Odpowiedz

  Jak już wspomniałem na moim blogu, będę śledził każdy Twój wpis, jako, że survivalem też się interesuję 🙂


  1. // Odpowiedz

   Cieszę się, że mój blog Cię zainteresował. Wpisów będzie oczywiście przybywać w miarę mojego wolnego czasu na wyprawy i relacje.


 3. // Odpowiedz

  Cześć Dawid, ciekawie piszesz, szkoda że tak mało, trochę interesuję się tym tematem, w Polsce nie jest zbyt popularny, a szkoda. Dzięki właśnie takim stronom jak Twoja, zrobiłam kuchenkę solarną. Nie grozi mi brak prądu, gazu, ani drzewa, wodę zagotuje dzięki słońcu.
  Pozdrawiam.


 4. // Odpowiedz

  Fajny blog. Chciałem się skontaktować na e-maila ale nie działa(:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge